archeolog.cz: Obří Hrad Keltské oppidum Stradonice Habrůvka, jeskyně Býčí skála pravěk datace, časová osa, pravěké dějiny
Apple iPad Smart Case šedá - Samsung Galaxy Tab 10.1 černé - Samsung Galaxy Tab 10.1 bíle - Puzdro Asus Eee Pad Versa černé - Pouzdro Apple iPad Smart Cover černé - Pouzdro POINT OF VIEW Mobii 7" černé - Pouzdro ZTE V9C-1 černé - Pouzdro Google Nexus 7 oražové - Pouzdro Google Nexus 7 šedé - Pouzdro Samsung Galaxy Note 10.1 bíle - Pouzdro Samsung Galaxy Note 10.1 černé
   Témata: Home

Výlety

Foto

Technika

Výhledy

Cestování

K zamyšlení


LINUX4ALL archiv

Na webu

Pobavení

Příroda

Report, Dokument

Sport

Hodinky - uvolnění mechanismu nastavování času

- STEFi - 2009-01-26 19:25:47
Kolečko pro nastavování ručiček u náramkových hodinek je překážkou ve vyndání strojku z těla hodinek. Japonské hodinky (v našem případě Q&Q) mají tzv. push uvolnění tohoto kolečka. ...

Na úvod musím poznamenat, že tento návod je laickým popisem jak zacházet s hodinkami. Celý postup byl aplikován na hodinkách zanedbatelné hodnoty.

Na úvod bych asi měl uvést důvody, které mě vedly k této ošemetné akci. Hodinky totiž byly špinavé na ciferníku. Vzhledem k tomu, že po poslední návštěvě u hodináře, byly odsouzeny k několikaletému odložení do šuplíku, protože se od té doby zasekávaly o sebe vteřinová a minutová ručička, jsem přistoupil k jejich opravě. Zásadním problémem bylo, jak vytáhnout mechanismus z těla hodinek. A zde najdete postup.

Nástroje: plochý malý šroubovák, špendlík s ubroušeným hrotem, obě ruce nebo malý svěrák (asi bych čelisti obložil nějakým hadrem, aby nedošlo k poškrábání

Postup
1. Odvíčkujte zadní kryt hodinek. V mém případě se jednalo o otevření plochým šroubovákem v místě víčka k tomu určené, ale některé hodinky, co si pamatuji, se šroubují.
2. Vyjmětě baterii (stačí na správném místě zatlačit a často vyskočí nebo je držena pacičkou, kterou šroubovákem opatrně odstrčte).
3. Nalezněte na strojku hodinek nápis "push". V jeho blízkosti najdete dírku. Poznáte ji podle toho, že povytáhnutím kolečka na řízení se v ní hýbe mechanismus tohoto kolečka.
4. Kolečko pro nastavování nechte v zastrčené poloze (jako by hodinky měly jít).
5. Vezměte špendlík s upilovanou hlavičkou (musí být tupý) a teď mírnou silou zatlačte na rameno mechanismu kolečka (zmáčkneme cca půl mm). Současně s tlakem vytáhněte druhou rukou kolečko.

Teď je strojek možno vytáhnout. Jakmile bude chtít kolečko namontovat zpět, opět musíte zmáčknout rameno jeho mechanismu.

STEFi (c) 2004 - stefi [at] netdev [dot] cz
Pokud chcete zde publikované materiály použít, prosím, informujte mě. If you wish to use these published materials, please, let me know.
0.003 sec