archeolog.cz: Obří Hrad Keltské oppidum Stradonice Habrůvka, jeskyně Býčí skála pravěk datace, časová osa, pravěké dějiny
Apple iPad Smart Case šedá - Samsung Galaxy Tab 10.1 černé - Samsung Galaxy Tab 10.1 bíle - Puzdro Asus Eee Pad Versa černé - Pouzdro Apple iPad Smart Cover černé - Pouzdro POINT OF VIEW Mobii 7" černé - Pouzdro ZTE V9C-1 černé - Pouzdro Google Nexus 7 oražové - Pouzdro Google Nexus 7 šedé - Pouzdro Samsung Galaxy Note 10.1 bíle - Pouzdro Samsung Galaxy Note 10.1 černé
   Témata: Home

Výlety

Foto

Technika

Výhledy

Cestování

K zamyšlení


LINUX4ALL archiv

Na webu

Pobavení

Příroda

Report, Dokument

Sport

Milešovka

- STEFi - 2006-10-01 23:45:04
Podzimní výlet do Českého středohoří na jeho nejvyšší horu. Milešovka, 836.6 m...

Trasa
Výlet začínáme a také zakončíme ve Velemíně, což je vesnička ležící na silnici E55 několik kilometrů za Lovosicemi. Vesnice zasazená mezi Milešovku a Lovoš (na ten je také pěkný výšlap) je zajímavá především kostelem ze 17. století. Více informací naleznete na stránkách obce.
Vyrážíme po modré TZ, která se táhne podél E55 (sakra, někdo by s těmi kamiony měl něco dělat), která kousek za obcí zatáčí směrem k Milešovce, která je přes celý obzor po naší levé ruce. Na vrcholu na nás svítí rozhledna. Polní cestou dojdeme až do lesa (cca 500 m), kterým půjdeme až k vrcholu stále po modré TZ. Cesta v dolní části je zajímavá různými rostlinami, živočichy i místy rozsetými kameny. Asi v půli hory se stýká modrá TZ se žlutou TZ, my stále pokračujeme po modré TZ. V horní části se cesta mění ve stezku dlážděnou kameny. Je zde znatelně chladněji a zvyšuje se vlhkost. Mění se i ráz lesa, je daleko divočejší a zarostlejší. V této části vás může vylekat vrzající lanovka, kterou je mezi korunami stromů dopravována voda různé další věci na vrchol.
Na vrcholu je bufet, rozhledna a meteorologická stanice. Samozřejmě nádherný výhled, který nám za dobré viditelnosti dovolí zahlédnout prý i Alpy. Aktivity konané ve spojitosti s Milešovkou a další informace hledejte u Obecně prospěšné společnost Milešovka.
Závěr výletu je docela rychlý. Sestává se ze sestupu po červené TZ po kamenité stezce až do obce Milešov. Dominantou obce je nádherný zámek, toho času domov důchodců. Lze dojít na jeho nádvoří. Zámek společně s Milešovkou v pozadí tvoří parádní panorama. V obci je také hospoda, kde se můžete občerstvit. Pokračujme po silnici, kde vede červená TZ za obec kolem hřbitova do kopce Ostrý, na kterém narazíme na modrou TZ. Po té se vydáme napět přes les k Březnu. Z Března již po silnici asi kilometr nazpět k Velemínu. A to je konec výletu.

Galerie
STEFi (c) 2004 - stefi [at] netdev [dot] cz
Pokud chcete zde publikované materiály použít, prosím, informujte mě. If you wish to use these published materials, please, let me know.
0.003 sec